Trojrozměrné obrázky

Stručný text příspěvku

Už jsi viděl/a takové ty „trojrozměrné obrázky“?
Je to obyčejný papír, na kterém je na první pohled jen soustava čar, podivných tvarů a skvrn.
Když se na takový obrázek díváš, musíš jakoby trochu rozostřit. Jakoby ti oči šly trochu od sebe. Docela špatně se popisuje, co vlastně máš udělat.
Jak ten papír vzdaluješ a přibližuješ a měníš souběh obou očí, postupně začneš vnímat neurčité obrysy, které jsi tam předtím neviděl. Až se Ti v tom obrázku postupně otevře prostor a v něm třeba oblý obrys vázy. Je to nádherný pocit 3D vidění. Když se na chvilku podíváš mimo ten papír a pak zase zpátky, obrázek je pryč.
Zkus si takový trojrozměrný obrázek vyhledat na internetu a dej si tu práci, aby ses dostal „dovnitř“, bys ten prostor uviděl.

3D-03-w2003D obrázky jsou dalším názorným zpodobením, jak to funguje v životě s Ježíšem! Ježíš je pro většinu lidí u nás zahalený nánosy neblahé historie i současnosti církve. Nic, co by stálo za seriózní úvahu moderního člověka.
Když ale ze správného zdroje informací – z Bible – a s náležitou pozorností začneš zkoumat, jak to s Ním opravdu je, když trochu uvolníš svoje obvyklé způsoby nazírání na Něj, zanedlouho zjistíš, že nad námi přece jen existuje další rozměr – „rozměr navíc“, který může velmi obohatit, ba přímo proměnit náš život.
Někdy se to těžko vysvětluje. Chce to trochu přemýšlení, čtení vhodných pasáží v Bibli, pár pomocných otázek, někdy pomůže pár kamarádů, kteří přemýšlejí spolu s tebou. A taky je tu moc důležité zkoušení nových věcí – třeba toho zatím neznámého Ježíše zkusit oslovit a očekávat jeho odpovědi, které primárně přicházejí v samotné Bibli, pak taky skrze přátele, kteří ho už poznali, a v pokročilejším stadiu na základě Bible i ve vlastní vnitřní komunikaci s Ním.
Nejsme zvyklí na tu dimenzi navíc. Jako by se ten vystupující obraz zase ztrácel. Ježíš se ale neztrácí, jen se možná dotýká věcí, které jsme nikdy předtím nevnímali a neřešili.

Na rozdíl od trojrozměrného obrázku, který je jen krátkodobým zážitkem, objev živého Ježíše se stává celoživotním přátelstvím, které nás proměňuje a dává sílu i v problémech.
Apoštol Pavel svým přátelům v Římě píše: „Co lze o Bohu poznat, je lidem zřejmé, Bůh jim to zjevil. Jeho věčnou moc a božství, ačkoli jsou neviditelné, lze od stvoření světa jasně vidět, když lidé přemýšlejí o jeho díle.“

Připravuji další náměty nebo přímo návody, jak se s Ježíšem setkat, jak s Ním komunikovat, jak s Ním začít a rozvíjet přátelství… Tak vytrvej. Přihlas se k odběru aktualizací nebo mi napiš.

Pavel Vopalecký

Tento příspěvek inspirovala moje milá Daniela Vopalecká.

Příležitostně přidávám na tento web nové příspěvky. Aby Ti nic důležitého neuniklo, rád Ti budu zdarma posílat kratičké informace o novotách. (V každém e-mailu je i snadná možnost odhlášení. :-))


V orientaci na tomto webu Ti pomůže přehled v pravém sloupci nebo celá mapa stránek.
Svoji odezvu, otázku, či další zájem napiš do rubriky KONTAKT.
Finanční podpora projektu Rozměr navíc bude vítána.AM v RN v1