Co říkají ti, kdo to už zkusili

Bb-02-W400Tady je pár citátů, jak to vnímají ti, kdo kreativní čtení Discovery příležitostně zkoušejí se svými přáteli.

Líbí se mi, že můžu spolu s ostatními sám objevovat, co je v té Bibli napsané a nepotřebuju vystudovaného učitele. Přináší mi to zpětnou vazbu na můj život a povzbuzuje mě to dělat nové věci. Někdy jsem překvapený, jak přesně to sedí do mojí životní situace. Skrze tohle čtení Bible poznávám, jaký je Ježíš a jak ho můžu prožívat ve svém životě.
Andy V., 21, VŠ student podnikání, Ostrava

Discovery sú pre mňa skvelé, pretože sú stráviteľné, interaktívne a nútia premýšľať. Páči sa mi celá ich štruktúra (teda aspoň tá, ktorú používame u nás v Prahe :)). Pri Discovery sa mi vybavia priatelia, highs and lows, nové informácie, smiech a pokoj v duši. Mám rada prácu s textom a Discovery je z 90% o tom, čo v pasáži vidíš ty, z 10% o tom, či sa o to chceš podeliť s ostatnými. Je to pohľad na Bibliu z iného uhlu a mne osobne sa pri Discovery podarilo objaviť v Biblii veci, o ktorých by sa mi predtým ani nesnívalo.

Niki B., 23, VŠ študentka Arts management, Praha

Discovery se mi líbí v tom, jak je jednoduché a zároveň velmi obohacující, inspirativní. Postřehy druhých jednoduše povzbuzují mé přemýšlení nad textem. Vždy mě napadají způsoby, jak něco z toho, o čem mluvíme, může obohatit můj život.
Robert K., 34, strojní inženýr, Rajhrad

Bb-04-w400Discovery je pre mňa nová skúsenosť a príležitosť, ako hovoriť s ľuďmi, ktorí Boha ešte nepoznajú a chcú sa o ňom niečo dozvedieť. Discovery mi prináša nové podnety k premýšľaniu, pretože čím viacej sa nás zíde, tým je diskuzia zaujímavejšia. Nové myšlienky, znalosti o Biblii, Bohu a Ježíšovi samotnom. Discovery je jednoduchá metóda čítania Biblie, ktorú môže viesť naozaj každý, pretože sa vychádza len z toho, čo je v texte a človek nepotrebuje mať široké znalosti 
biblických príbehov.
 Takže aj pre mňa je to příležitosť „viesť“ stretnutie.
Lenka K., 28, administratívny pracovník, Ostrava

Čtení Bible způsobem  Discovery mě utvrdilo, že Bible je kniha, která promlouvá ke každému. Nejenom k těm, kteří ji čtou pravidelně, ale třeba i k těm, co ji otevřeli poprvé a nic moc o ní neví. Znovu a znovu mě udivuje, jak je Bible současná a každý tam může najít právě to, co potřebuje. Líbí se mi také, že Discovery vede ke smysluplným rozhovorům o důležitých životních otázkách. Takových příležitostí není mnoho!
Marcela Z., 51, lektor, kouč, Brno

Čtení Bible je jako bonboniéra, LSD a heroin dohromady…:-) Nikdy nevíš, jak moc to ovlivní Tvůj život, chceš stále víc a víc a nakonec vidíš svět úplně jinýma očima! Uvidíš totiž Světlo, které osvětluje život každého člověka, který přichází na svět…
Zuzka J., 25,  studentka programu Ph.D. v biologii, Ostrava