Povídám si s Ježíšem

Stručný text příspěvku

Scházeli jsme se s kamarády a kromě běžného života jsme si povídali taky o krátkém úseku z Bible, který jsme spolu právě přečetli. Většinu při těchto hovorech tvořili lidé, kteří s křesťanstvím neměli nic společného.
Nevybavuji si, který úsek z Bible jsme právě četli, ale jednou ze mě vypadla věta: „Jo, jezdím autem a povídám si s Ježíšem…“
„A jak to děláš,“ zeptal se Jirka.
„Úplně normálně Mu povídám, o čem přemýšlím, co mám za sebou, co plánuji a tak všelijak…“

Zhruba po dvou týdnech jsme se setkali znovu. Jirka mi rozrušeně povídá: „Já jsem to zkoušel.“
„Aha, a jak to fungovalo?“
„Musel jsem se ohlédnout, jestli v tom autě někdo nesedí se mnou…“
Jirka oslovil Ježíše a prožil zvláštní, dosud nepoznaný spirituální dotek. Přítomnost Neviditelného.

Skrze krátké úseky Bible, o kterých jsme si povídali, se v Jirkovi postupně vybudovala úplně nová představa, kdo je Ježíš, a taky naděje, že komunikace s Ním může opravdu fungovat.
Když se dozvěděl víc, sám pak Ježíše pozval do svého života a navázal s Ním skvělé přátelství, které nesrovnatelně zlepšilo jeho vnitřní život, jeho manželství a řadu dalších důležitých vztahů.

Kniha-kindl_02-w400Chci Tě povzbudit, abys to sám vyzkoušel. Nemohu zaručit, že tvůj pokus bude mít stejně okamžité a zřetelné výsledky jako v případě Jirky. Každý z nás je trochu jiný a každý máme kolem sebe bariéry, proč ty Ježíšovy odpovědi v běžném životě nevnímáme.
Přesto, právě teď můžeš obyčejnými slovy požádat Ježíše, aby se Ti dal poznat. On si k Tobě cestičku najde. Bible je přitom hodně důležitý základ, na kterém pak Ježíš staví i další úrovně a formy své komunikace s námi.

Pavel Vopalecký
(Možná Ti v rozvaze tohoto tématu pomůže video „Má pro mě víc“.

Příležitostně přidávám na tento web nové příspěvky. Aby Ti nic důležitého neuniklo, rád Ti budu zdarma posílat kratičké informace o novotách. (V každém e-mailu je i snadná možnost odhlášení. :-))


V orientaci na tomto webu Ti pomůže přehled v pravém sloupci nebo celá mapa stránek.
Svoji odezvu, otázku, či další zájem napiš do rubriky KONTAKT.
Finanční podpora projektu Rozměr navíc bude vítána.AM v RN v1