Síla vykazatelnosti

Příspěvek je přednostně určen k poslechu!Pod košem h400Stává se Ti někdy, že se rozhodneš pro nějakou změnu a po čase zjistíš, že jsi v té věci nic neudělal/a? Máme příliš mnoho úkolů, a tak nemáme čas na svá vlastní rozhodnutí. Rozptylují nás naše vlastní zájmy, protože nás baví více, než důležitá rozhodnutí. A často jsme unavení. Proto odkládáme a život utíká…

V řadě oblastí mi v mém osobním růstu pomohl vztah, kterému se říká „vykazatelnost“. Najdeš si člověka, kterému důvěřuješ („Petr“), sdělíš mu oblast, kterou chceš rozvinout a předložíš mu svůj plán. Podle dohody mu jednou za týden pošleš zprávu o svém pokroku. Když nepošleš, on sám se Tě zeptá. Pokud je „Petr“ dobrý kamarád, bude mít z každého Tvého pokroku velkou radost! A pak to spolu půjdete oslavit!

Mám dva chlapy, s nimiž jsem si dohodl tenhle „vztah vykazatelnosti“. Dal jsem jim právo, aby mi kladli jakékoli otázky!
Jednou se mě „Petr“ zeptal: „Tak jak se máš, Pavle?“
„Jo, dobře, ale mám toho nějak moc.“
„A co tolik děláš?“ – Odvyprávěl jsem mu tedy nejnaléhavější věci…
„Petr“ na to: „Ty porušuješ dobré Boží principy! Jeden den v týdnu odpočívat je důležité! Pro svoje vlastní dobro mi do týdne pošli plán svých dnů odpočinku na další měsíc…“
A já jsem to rád udělal. Příště se mě na to samozřejmě zeptal… Neubylo mi práce, ale když jsem odpočatý, poradím si s věcmi mnohem rychleji… „Díky Petře!“

ZrcadloMoje Danka si se dvěma spolupracovníky povídala o možnostech rozvoje koučování. Společně měli dojem, že se jim to koučování nerozvíjí, jak by si přáli. Pak se ale dohodli, že si jednou za týden dají skypový hovor, kde každý předloží ostatním své aktivity v předchozím týdnu, a jaké aktivity plánuje v následujícím týdnu. V provázení jednotlivých setkání se střídali, takže nikdo nebyl šéf a nikdo podřízený. Také se navzájem obohacovali zkušenostmi a dalšími podněty. Během pár měsíců se byznys každého z nich znatelně rozrostl! Vykazatelnost je posunula kupředu!

Stává se Ti, že se rozhodneš pro nějakou změnu a pak zjistíš, že jsi nic neudělal/a? KOHO ze svých přátel můžeš zapojit jako „partnera ve vykazatelnosti“? KDY ho oslovíš? (Pro vysvětlení mu pošli mu odkaz na tento příspěvek!) „Petr“ musí být opravdu dobrý kamarád, kterému věříš a který tě povzbudí.
A sám se jím STAŇ někomu dalšímu…

Pavel Vopalecký

Příležitostně přidávám na tento web nové příspěvky. Aby Ti nic důležitého neuniklo, rád Ti budu zdarma posílat kratičké informace o novotách. (V každém e-mailu je i snadná možnost odhlášení. :-))


V orientaci na tomto webu Ti pomůže přehled v pravém sloupci nebo celá mapa stránek.
Svoji odezvu, otázku, či další zájem napiš do rubriky KONTAKT.
Finanční podpora projektu Rozměr navíc bude vítána.AM v RN v1